Przykłady Rolnictwa Ekologicznego

 

MIKROORGANIZMY

EMY

Dbaj o swoje rośliny razem z Emami

WIĘCEJ

Rolnictwo ekologiczne

Uprawiajmy nasze zboża, warzywa.... z miłością, radością, spokojem w czystym, naturalnym i przyjaznym środowisku. Tu już nie ma miejsca na toksyczną dla Ziemi chemię w postaci przykładowo sztucznych nawozów, środków ochrony roślin itp... Zamiast tego możemy używać mikrorganizmy EMY odtruwające gleby i przywracające im życie. Możemy też stosować  opryski organiczne służące nawożeniu i wzmacnianiu roślin np. z pokrzywy, mniszka pospolitego, rumianku pospolitego, które się rozdrabnia i wrzuca do wody by ulegały fermentacji, a następnie rozcieńcza (pokrzywa 1:10; mniszek 1:5; rumianek 1:5) Oprócz tego możemy stosować do oprysków: 

-  (jedna z najlepszych mikstur odstraszających niepożądane owady) ze zmiksowanego czosnku, szczypiorku i takiej samej ilości wody oraz łyżeczki detergentu, która ułatwia przyleganie  mikstury do roślin. Inna mikstura (wielofunkcyjny sprey organiczny) to: szklanka świeżych liści mięty i zielonych części cebuli, 1/2 szklanki korzenia i liści chrzanu, i świeżych czuszek, zmiksować, dodać trochę wody. Wlać mieszaninę do 4 litrów wody i dodać pół szklanki płynnego detergentu. Rozcieńczyć biorąc pół szklanki na litr wody.

Na grzyby można wykorzystać sodę oczyszczoną (Sprej ten powinien zawierać od 0,2 -0,4% wodorowęglanu sodowego) albo  wyciąg ze Skrzypu Polnego (1:5)

Można stosować opryski mikroorganizmami EMY (dolistnie i doglebowo). Są to odpowiednie szczepy pożytecznych bakterii i grzybów, które nie pozwalają rozwijać się szkodnikom. Poza tym wytwarzają one w glebie naturalne antybiotyki, przeciwutleniacze i inne naturalne związki zwiększające odporność roślin przed grzybami, chorobami, mrozami itp. (Opryski chemiczne są toksyczne dla naszej żywności, pożytecznych organizmów (ptaków, pszczół, biedronek, bakterii glebowych, dżdżownic itp.), wody, gleby, powietrza, dlatego warto stosować Emy, które również tę chemię likwidują odtruwając nasze gleby a tym samym żywność.

Jako naturalny nawóz niekoniecznie musimy produkować kompost, gnojowicę. Wystarczy po plonach zbóż zostawiać łodygi, korzenie, po plonach warzyw zostawiać liście, korzenie itd... To, co zostanie, warto pozostawić na miejscu na glebie, by wzbogacić ją w związki organiczne i minerały. (Sztuczne nawozy dają minerały, ale nie pomagają rozwijać się tam bakteriom, które służą zdrowiu roślin). Również tą słomą warto przykrywać glebę wraz z sianiem nasion, by chroniła je przed ptakami, deszczem, intensywnym słońcem i dawała im ciepło. W miarę upływu czasu niech ta słoma się rozkłada na materię organiczną. Czy widzieliście kiedyś, żeby las nawożono? A jednak rośnie, i to jak. Spadające liście, gałęzie, konary, obumarłe liście traw, kwiaty zostają na ziemi i się rozkładają. Wcześniej pobierały one energię z gwiazd, Słońca, kosmosu, teraz ta energia przechodzi do gleby i służy roślinom. W tej energii są zawarte informacje o tym jak być zdrowym, szczęśliwym. Ta energia przechodzi w końcu i do Nas wraz z pożywieniem. To jest prawdziwy nawóz!

Nie warto prowadzić orki na polach. Dokonano odkrycia, że Ziemia wtedy cierpi. Na zewnątrz jej wtedy wydziela się  energia podobna, gdy nasze ciało jest zranione.

Rezygnując z maszyn dajemy Ziemi wielką ulgę. Ona chce byśmy ją dotykali swoimi stopami, rękami, byśmy jej śpiewali i wysyłali jej miłość, również uprawianym naszym roślinom. Wtedy ich plony wzrastają znacznie.

Warto siać esencje energetyczne jak np. esencję delfina, która zwiększa żywotność roślin. a także sprawia radość Nam samej Ziemi, ptakom, zwierzętom..

Rozmawiajmy z roślinami. Mówmy im, że je kochamy. One to czują.

Warto też dostosowywać się do cyklów księżyca.

 

Dzięki temu niech nasza żywność będzie zdrowa, pełna cudownej, uzdrawiającej energii.

Masanobu Fukuoka

Jedno źdźbło, które zrobiło rewolucję

artykuł pochodzi ze strony: www.anastazja.com.pl

Rozwój duchowy związany z hektarem ziemi

Wpisał: Wojtek Zborowski 

 

artykuł pochodzi ze strony: www.anastazja.com.pl

 

 

 

Powrót do poprzedniej strony

Powrót do głównej strony