SERCE I UMYSŁ

 

Odczuj swoje serce. Połóż na nim dłoń i odczuj jak bije. Wsłuchaj się w serce. Zajrzyj do jego wnętrza i tam pozostań, najdłużej jak potrafisz. Gdy ktoś ci mówi, że masz zamknięte serce, nie słuchaj tego. Każdy z nas ma otwarte serce. Nie zawsze jednak to dostrzegamy, bo często podążamy tylko za głosem umysłu, a ten narzuca sposób postrzegania świata. Automatycznie poruszamy się po szlakach, które nam wyznacza. Każda ocena, niechęć do drugiego człowieka, żal, pretensje, gniew tworzą grubą skorupę, która sprawia, że przestajemy odczuwać swoje serce. Przestajemy nim odbierać świat.

Zatrzymaj się na chwilę i wsłuchaj się w serce. Powoli, nie śpiesz się. Gdy pojawiają się myśli i twoja uwaga znów zawędruje w labirynt umysłu, wsłuchaj się znów w serce. Odczuj energię, która je wypełnia. Jest tam ogromne źródło energii. Gdy będziesz się skupiać na nim codziennie, uświadomisz sobie, że bez tej energii nie możesz żyć, jesteś na pół martwy, że do tej pory żyłeś tylko cząstką siebie. Bądź świadomy tego źródła. Im częściej będziesz do niego sięgał, tym mocniej odczujesz jego przejaw w codziennym życiu. twoje oczy otworzą się na nowo. Nic więcej nie musisz robić, tylko uświadomić sobie, że masz w sobie ogromne źródło energii tworzenia i żyć tą świadomością każdego dnia. Gdy tylko zagubisz się w plątaninie myśli, przenieś uwagę na serce. Gdy już raz poczujesz i staniesz się świadomy energii serca, ten stan pozostanie w tobie na zawsze. Bez niej jakikolwiek akt twórczy nie może zaistnieć. Sama wiedza – to mało. Sama myśl – to mało. Byś zaczął tworzyć i twoje myśli przybrały materialny kształt, konieczna jest energia serca. Tak dzieje się przy każdym akcie tworzenia, potrzebne są dwie energie: myśl i uczucie. By myśl stała się ciałem musisz poczuć. By twoje potrzeby, marzenia zrealizowały się musisz poczuć. Byś zaistniał jako nowy człowiek – musisz poczuć. To poprzez serce dokonuje się tworzenie, poprzez serce dokonuje się transformacja świadomości.

Energia serca przez całe wieki była tłumiona, dlatego na Ziemi zniewalano i niszczono kobiety. Kobieta – przejaw energii serca została zdominowana przez męski umysł, a ten sztywny, kalkulujący stworzył bezduszny świat. Bez energii żeńskiej niemożliwe jest tworzenie. Sama myśl to za mało. Dopiero połączenie dwóch elementów, które w rzeczywistości są jednym sprawia, że myśl staje się ciałem. Ludzie od wieków szukają świętego Graala, a mają go w sobie – to energia serca.

Odbierając świat jedynie umysłem pogubisz się. Umysł jest wypełniony przekonaniami i wyobrażeniami, które najczęściej przejąłeś od innych ludzi. Zapełniają go oceny, lęki, emocje. Sercem odbierzesz prawdziwy stan. Odczujesz, że każda istota, którą spotykasz na swojej drodze jest cząstką ciebie i niesie dla ciebie informację. Cały świat wypełniony jest informacją i energią przeznaczoną dla ciebie. Ptak, który usiadł na twoim oknie, pies, który się do ciebie łasi, kot, który siada przy tobie, gdy źle się czujesz, rozmowa, którą słyszysz ”przypadkiem”. Cały świat mówi do ciebie. Odbierzesz potrzeby drugiej istoty i wiesz, jak możesz jej pomóc. Czasami wystarczy gest, słowo, uśmiech. Nie potrzebne są długie tyrady. Czasami wystarczy tylko twoja obecność i energia twojego serca. Gdy odczuwasz energię serca – świat wokół ciebie nabiera głębi i barw. To co dotychczas było na zewnątrz ciebie, teraz znajduje się w tobie. Wypełnia cię ogromna radość i obfitość. Masz w sobie wszystko.

Ludzie mówią, że nadchodzi epoka serca – to nadchodzi epoka połączenia w jedno serca i umysłu, tego, co żeńskie i męskie, w czystej formie. Umysł oczyszczony z przekonań, lęków i wyobrażeń staje się partnerem serca. Stopione w jedno: oczyszczony umysł i czyste serce, bez chęci narzucania, niesienia na siłę pomocy, zbawiania, nawiedzenia. Czysta myśl i czyste uczucie tworzą nowy świat – ludzi świadomych. Stopione w jedno serce z umysłem tworzą nową świadomość i nowego człowieka.

Ewa

http://jedno.wordpress.com/serce/

 

Powrót do poprzedniej strony

Powrót do głównej strony